SEO

Dlaczego powinieneś zadbać o SEO dla twojej strony

Od kilkunastu już lat posiadanie strony internetowej przez firmy jest standardem. Strony WWW służą do publikowania informacji o firmie, ofercie, promocjach. Strona internetowa często jest bardzo ważnym elementem kampanii reklamowych – to do odwiedzenia właśnie witryny z ofertą nakłaniają przekazy reklamowe na billboardach i innych nośnikach.

Jednak, jeżeli witryna firmowa nie będzie odwiedzana przez internautów, nie będzie spełniać swojej roli. Aby strona była odwiedzana, należy ją wypromować. Najlepszym sposobem na ruch w witrynie są wysokie pozycje w wyszukiwarce Google na frazy związane z ofertą firmy. Wyszukiwarka Google to największy agregat ruchu w Internecie, a na dodatek ruchu bardzo wartościowego. Dlaczego wartościowego? Ponieważ przez nią na twoją stronę wchodzą ludzie, którzy wpisują w pole szukania słowo lub frazę, na którą twoja witryna jest pozycjonowana. Czyli osoby w jakiś sposób zainteresowane tematem. Część z nich poszukuje tego co ty oferujesz by to nabyć. Także jest to ruch wynikający z zainteresowania tym co ty masz w swojej ofercie.

Ale żeby taki ruch uzyskać, należy zadbać o tak zwane SEO – czyli Seach Engine Optimization. Mówiąc po polsku – optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych. Dzięki SEO wyszukiwarki internetowe “wiedzą” co stanowi główne tematy strony i w jakich kwestiach strona może stanowić źródło informacji.

Billboardy Katowice

Dlatego jeżeli na przykład firma sprzedaje akumulatory w Warszawie, powinien optymalizować stronę, na której ma swoją ofertę na frazy typu: “akumulatory Warszawa”, “akumulatory Warszawa dzielnica” albo: ”gdzie kupic akumulator Warszawa”.

SEO dotyczy działań na stronie, poza tym są jeszcze działania off-site, dotyczące przede wszystkim zdobywania linków zwrotnych do strony.